Přebory oddílu 2009

Ve čtvrtek 7.1. se odehrál 6. závěrečný nához oddílových přeborů pro rok 2009. Přeborníkem oddílu se stal Martin Pejčoch s náskokem 31 kuželek před druhým Petrem Sachunským. Třetí místo patří Jirkovi Balounovi, který na druhého Petra ztrácel 46 kuželek. Čtvrté místo obsadil obhájce z minulého roku Jirka Šlajer, kterému na Jirku Balouna chybělo 15 kuželek. Páté místo si dnešním náhozem zajistil Pavel Říhánek, který měl na Jirku Šlajera manko 73 kuželek. Všichni jmenovaní si zajistili postup na Mistrovství Plzeňského okresu, které se odehraje 31.1. na naší kuželně. Petr Sachunský postupuje jako senior a tato kategorie se odehraje na nové kuželně v Dobřanech o den dříve, tj. 30.1.

Prvním náhradníkem pro kategorii muži je Milan Vicher, který obsadil celkově 6. místo se ztrátou 10 kuželek na poslední postupové místo. 7. místo obsadil Milan Jaroš, který postupuje jako druhý senior. O kuželku za Milanem Jarošem skončil Milan Vrabec. 9. místo vybojoval Vladimír Hamrle, který je třetím postupujícím do Dobřan. Top 10 uzavírá Honza Vaník.

Martinovi Pejčochovi a všem postupujícím gratuluji a přeji úspěšnou reprezentaci oddílu.

2.1. Druhý lednový den roku 2010 jsme se sešli k 5. oddílovým náhozům. Účast byla vysoká, 24 členů oddílu, Milan Wagner mimo soutěž a jedna možná budoucí hráčka...amatérka začátečnice Martina.

Dnešní den se nejvíce dařilo Martinovi Pejčochovi (564), Petr Sachunský (555) dnes skončil druhý. Pomyslnou třetí příčku obsadil Pavel Říhánek (540), stejného výkonu 540 dosáhl i dnes skvěle hrající Josef Kotlín, který měl o něco málo horší dorážku (184:172). O čtvrté a páté místo se dělí Jirka Šlajer (528) s Jirkou Balounem (528). Tady rozhodoval počet chyb (1:3).

Poslední 6. náhozy se uskuteční ve čtvrtek 7.1. od 15 hodin. Protože se Jirka Baloun a Martin Pejčoch nemohou těchto náhozů zúčastnit, odehráli se je již dnes. Martin dosáhl výkonu 569 a Jirka 498 (ten se mu nakonec nepočítá). Martin má tak již 4 potřebné náhozy odehrány a patří mu zatím průběžné 1. místo. Bude tak ve čtvrtek čekat, jak se povede Petrovi Sachunskému, který by ho mohl sesadit z trůnu oddílového šampióna výkonem 573.

A teď ještě trochu matematiky. Třetí (Jirka Baloun) a čtvrté (Jirka Šlajer) místo už vypadá neotřesitelně a tak o čtvrté postupové místo na Mistrovství Plzeňského okresu (Saky půjde na okresní mistrovství do kategorie senioři) se strhne souboj mezi Milanem Vicherem a Milanem Vrabcem. Tajfun, pokud by chtěl ještě ohrozit Jirkovo Šlajerovo pozici a obsadit tak 4. místo, musel by zahrát 611...Milan Vrabec zas o 5 kuželek více a to 616...Je to kulaté, takže uvidíme. Jedno je ale jisté, 5 kuželek mezi Tajfunem a Poštolkou, to bude na krev a kdo z nich se zúčastní MPO se dozvíme ve čtvrtek. Takže 7.1. to určitě nebude jen o tom si zahrát.

A ještě omluva (Pájovi) z redakce! Do bojů o postup na Mistrovství Plzeňského okresu samozřejmě ještě zasáhne Pavel Říhánek, který je na tom zvýše zmiňovaných nejlépe. Na Jirku Šlajera ztrácí 603 kuželek, náskok předTajfunem má 8 kuželek a před Poštolkou 13 kuželek. Takže souboj o čtvrté postupové místo bude hodně zajímavý.

22. 11. 2009 se konal 4. nához oddílových přeborů. Tento nához přilákal dosud nejvyšší počet hráčů a to řada z nás nedorazila...Venca Říhánek se pro bolesti zad nemohl zúčastnit, ale přišel se podívat, jak to někteří válí. Nejlépe dnes zahrál Martin Pejčoch (597), který těžce atakoval šestikilo, když v "poločase" na jeho totalizátoru bylo 314! Dnešním skvělým výkonem se probojoval na průběžné 1. místo. 

Nejlepším druhým výkonem se dnes prezentoval Petr Sachunský (569) a patří mu průběžně čtvrtá pozice. Třetí místo si dnes vykoulel Jirka Baloun (556), průběžně mu patří druhý plac. Na třetím místě průběžného pořadí je Jirka Šlajer, který dnes zahrál 548. Na paty mu dnes šlapal "dorostenec" Vláďa Hamrle (544) a Pavel Říhánek (540). Velkým překvapením asi i pro samotného hráče byl výkon Jardy Martínka (520), když se mu dařilo zejména v dorážce (178).

5. a 6. nához se odehraje podle toho, kdy se budou hrát pohárové zápasy. 

12. 9. 2009 jsme se sešli ke třetím náhozům oddílových přeborů. Účastnilo se 18 hráčů, tak jako při prvním náhozu. Někteří hráči se dosud těchto přeborů nezúčastnili a tím pádem už nemohou zasáhnout do bojů o titul Přeborník oddílu 2009. Ještě nás čekají tři náhozy a z celkově šesti náhozů se dva nejslabší výkony budou škrtat. Do bojů zasáhl také po operaci Láďa "Sudok" Filek st. a Milan "Prezidento" Jaroš a nevedli si vůbec špatně. Jak se dařilo ostatním, tak to už se můžete podívat níže na odkaz. U Rejpala asi dojde k úpravě výsledku, bo si myslím, že nahrál o 10 kuželek více, než je uvedeno, tzn. 548...

27. 6. 2009 se odehrály 2. náhozy oddílových přeborů. Tentokráte se nás sešlou pouhých devět hráčů, z toho dva hráli svůj první nához. Do hry vstoupil oddílový vícemistr z roku 2008 Láďa Filek ml. byl v tento den nejlepší. Tím druhým do party, který v tento netradiční termín nastoupil, byl Zdenda Kacálek ml. K dalším náhozům dojde v termínech cca od září do prosince a já věřím, že účast bude jiná.

13. 6. 2009 jsme odehráli 1. nához oddílových přeborů. V tento netradiční termín se nás sešlo 15, z toho jedna žena. Nejlépe se dařilo Petrovi "Sakymu" Sachunskému, který shodil 570 kuželek. Druhý plac v průběžném pořadí patří Jirkovi "Rejpalovi" Balounovi (559) a na třetí štafl se vyšplhal Milan "Gondy" Vrabec (545).

Na členské schůzi dne 28.4.2009 jsme se domluvili, že oddílové přebory se nebudou hrát jednokolově, tak jako tomu bylo dosud. Bude se hrát na šest náhozů, ze kterých se budou započítávat do finále přeborů čtyři náhozy. Tzn., že kdo bude absolovovat šest náhozů, tak se mu škrtnou dva nejslabší výkony. Termín pro první nához je stanoven na 13.6., pro druhý nához 27.6.2009.

Vyhledávání

© SK Škoda VS Plzeň 2009