Kovohutě Příbram zastavily dobře rozjetý vlak

14.02.2009 17:33

Až ve čtvrtém jarním kole jsme poznali, co je to prohrát...My jsme v tomto zápase zaváhali a tak domácí zvítězili 6:2 o 41 kuželek. Na čele tabulky se toho příliš nezměnilo, jen Chomutov jde do vedení o 1 bod. Zaváhaly Podbořany i SKK Karlovy Vary, naopak o jeden bod jde před nás Jiskra Hazlov.

V úvodním duelu se utkal Milan Vrabec (542) s Petrem Křížem (504) a vyhrává přesvědčivě i na dráhy 3:1. Stává se našim nejlepším hráčem tohoto zápasu a jak se nakonec ukázalo, na domácí to nestačilo. Škoda chyb, které vyprodukoval Milan hlavně v první serii, jinak číslo mohlo být ještě lepší. Pavel Říhánek (532) prohrává se svým soupeřem Petrem Polákem dost smolně. První půli prohrává o 14 kuželek a to nakonec rozhodlo. Ve druhé a třetí serii se rozešli oba smírně a tak Pavel prohrává na dráhy 3:1. Stav po první dvojici byl 1:1 a vedli jsme o 24 kuželek.

Ve druhé dvojici nastoupil Martin Pejčoch (530) proti Jardovi Rojovi (522), když na dráhy to bylo 2:2. Byl to vyrovnaný duel. Přes veškerou snahu domácího hráče na poslední dráze se mu již nepovedlo strhnou vítězství na svoji stranu. Jirka Šlajer (504) nastoupil proti Davidovi Hoškovi (524). Jirka začal dobře a vyhrál první dráhu 132:115. Druhou dráhu prohrál o 2 kuželky a stavbyl 1:1 a Jirka měl do plusu 15 kuželek. To však z jeho strany bylo vše. Na dalších dvou drahách nahrál 234 (6chyb, celkově 9!!!) a odešel tak poražen 3:1 na dráhy o 20 kuželek. Stav po dvou dvojicích byl 2:2 a do plusu jsme měli ještě 12 kuželek.

V poslední dvojici nastoupil Láďa Filek (511) proti Tomášovi Čížovi (527). Po dvou drahách byl stav 1:1 a Láďa vyhrával o 18 kuželek. Celkem slušně rozjetý zápas...Ale soupeř zahrál va druhé půli skvělých 291 proti Láďovo 257 a bylo rozhodnuto. Jirka Baloun (539) nastoupil proti nejlepšímu hráči zápasu Oldovi Hendlovi (576). Po dvou drahách byla ještě malinká šance na to něco udělat se zápasem (1:1 a 7 kuželek pro domácího hráče). Ve druhé půli však Olda Hendl zahrál výborně 293 proti Jirkovo 263 a porážka byla na světě.

Teď je 14 dní pauza, která bude vyplněna pohárovými zápasy. Další náš soupeř bude Jiskra Hazlov, která se v tomto kole dostala o 1 bod v tabulce před nás.

Zápis z dnešního mače a zpravodaj z dnešního kola v rubrice Družstva A.